26. October 2021 kl. 0:15:25
forum.svartkrutt.net

Author Topic: Kjøp av svartkrutt.  (Read 3261 times)

30. September 2013 kl. 20:28:23
Read 3261 times

Mr. Pitt


Hvilket skjema skal man bruke i dag?
Old gunfighters never die, we just go on smellin like black powder.

30. September 2013 kl. 20:40:43
Reply #1

Tinytim



30. September 2013 kl. 21:42:58
Reply #2

Nils


Nei den kan ikke brukes lenger, brann- og eksplosjonsvernloven er endret og § 8-3 er borte.
Politiet har eget skjema som skal brukes ved kjøp av svartkrutt.

30. September 2013 kl. 21:54:09
Reply #3

Nils


Her er forskriften som er endret. http://www.lovdata.no/for/sf/jd/jd-20020626-0922.html og som dere ser er § 8-3 opphevet ved forskrift 4 jan 2010.

30. September 2013 kl. 23:05:41
Reply #4

Mr. Pitt


Den er grei, takk for svarene.
Old gunfighters never die, we just go on smellin like black powder.

01. October 2013 kl. 6:05:22
Reply #5

Tinytim


Jeg brukte samme skjemaet som det er linket til men § 8-3 er fjernet fra dette, ellers likt.